Knygelių spalvinimas – terapinė nauda ne tik vaikams, bet ir senjorams

Autorius Pagalbos Linija
Pasidalink:

Ilgą laiką spalvinimas buvo laikomas tik vaikų užsiėmimu, leidžiančiu užimti mažuosius ir atsikvėpti tėvams bent trumpam.  Tačiau pastaraisiais metais, knygynus užplūdo suaugusiems skirtos spalvinimo knygelės, siūlančios naują pramogą.

Terapinė nauda

Spalvinimas turi terapinę naudą įvairaus amžiaus suaugusiems. Tyrimai atskleidė, kad senjorai, kurie dalyvauja meniniuose projektuose, linkę vartoti mažiau vaistų ir rečiau lankosi pas gydytoją, be to, jie rečiau serga depresija. Nesvarbu, ar užsiėmimas meninėmis veiklomis tėra tik hobis, profesija, ar visą gyvenimą puoselėta svajonė, akivaizdu, kad kūrybiški užsiėmimai gali pagerinti senjorų gyvenimo kokybę.

Meditacijos forma

Nustatyta, kad spalvinimas senjorams daro meditacinį poveikį. Kodėl medituoti svarbu? Pirmiausia,  įrodyta, kad meditacija suaktyvina smegenų audinį, jungiantį du smegenų pusrutulius, kuris aktyvuoja logiką ir kūrybiškumą. Logika mums padeda išsirinkti tinkamiausią spalvą, reikalingą tam tikrai paveikslėlio daliai, o kūrybiškumas padeda suderinti spalvas. Abiejų smegenų pusrutulių naudojimas gali padėti pagerinti smegenų veiklą ir atmintį.

Spalvinimo knygelių nauda senjorams

  • Sumažina stresą Spalvinant  nuslūgsta įtampa, susikaupusi per dieną, nes visas dėmesys sutelkiamas į  naują piešinį.  Spalvinimas ir įsitraukimas į kūrybišką veiklą leidžia pamiršti visus savo rūpesčius.
  • Sumažina nerimą – Spalvinimas padeda atsipalaiduoti ir sumažinti nerimą, kuris siejamas su įvairiais simptomais, pavyzdžiui, galvos skausmu, pykinimu, nemiga, pernelyg dideliu susirūpinimu ir kitais.
  • Pakelia nuotaiką –  Spalvinant imama atsipalaiduoti ir tai pakelia nuotaiką ir padeda pamiršti rūpesčius bent trumpam.
  • Skatina bendravimą –  Spalvinimas drauge su kitais ir dalijimasis savo atradimais, skatina bendrauti su kitais. Spalvinimas gali būti puikus bendras  senelių ir anūkų užsiėmimas.
  • Užtikrina pasiekimo jausmą   Menas, tai procesas kai kažkas sukuriama iš nieko, o užbaigtas spalvingas piešinėlis suteikia užbaigtumo jausmą.
  • Leidžia jaustis jaunesniems ir sugrąžina prisiminimus – Spalvinimo knygelės senjorams gali padėti prisiminti nerūpestingas vaikystės dienas, o šie malonūs prisiminimai padeda atsipalaiduoti bei pakelia energijos lygį ir nuotaiką.
  • Pagerina rankų judesių koordinavimą Smulkių detalių spalvinimas reikalauja judesių tikslumo, todėl senjorams pagerėja motoriniai įgūdžiai.

Gera žinia yra ta, kad spalvinti gali visi ir nereikia būti įgudusiam menininkui, kad užsiimtume šia veikla.

Šaltinis: http://www.ascseniorcare.com/