Socialinių tinklų nauda senjorams

Tyrimų centro „Research Center“ atlikti tyrimai atskleidė, kad vyresnio amžiaus asmenys naudojasi socialiniais tinklais ženkliai dažniau nei bet kada anksčiau. Pastebima, kad tik 11 procentų 65 metų amžiaus ir vyresnių asmenų 2010 metais naudojosi socialiniais tinklais. Tačiau 2015 metais vykdytas tyrimas parodė, kad šis skaičius buvo daugiau nei tris kartus didesnis – net 35 proc. senjorų naudojosi socialiniais tinklais ir šis skaičius vis didėja.
Dažnesnis socialinių tinklų naudojimas
Pasak tyrimų centro „Pew Research Center“ tyrėjų, „Facebook“ išlieka populiariausias socialinių tinklų portalas, nors jo naudotojų skaičiaus augimas pastaruoju metu yra sulėtėjęs lyginant su kitais internetiniais portalais, kaip antai „Instagram“ ir „Pinterest“. Iš tiesų, 56 proc. interneto vartotojų, vyresnių nei 65 metai, kasdien apsilanko socialinių tinklų portale „Facebook“! Taigi šiuolaikiniame pasaulyje senjorai nebevengia moderniųjų technologijų ir vis dažniau jas panaudoja savo reikmėms. Dažnesnis socialinių tinklų naudojimas gali būti paaiškinamas tuo, kad mobiliųjų telefonų naudojimas tarp šios demografinės grupės asmenų taip pat sparčiai auga. Be to, vis dažniau vaikai ir anūkai senjorus supažindina su socialiniais tinklais.
Socialinių tinklų nauda senjorams:
- Galimybė palaikyti ryšius su artimaisiais. Svarbiausias socialinių tinklų privalumas senjorams yra tas, kad jie leidžia palaikyti ryšį su draugais ir šeima. Šiais laikais žmonės vis rečiau skambina vieni kitiems ir renkasi palaikyti ryšį per socialinius tinklus.
- Pramogos. Socialiniai tinklai senjorams suteikia pačių įvairiausių pramogų – jie gali žiūrėti savo mėgiamiausių laidų įrašus per „YouTube“, skaityti naujienas, žaisti žaidimus su anūkais per „Facebook“ ar kitas programėles.
- Galimybė plėsti žinias ir mokytis. Socialiniai tinklai senjorams suteikia galimybę išsiaiškinti tai, kas juos domina, nes galima bendrauti su žmonėmis, kuriems taip pat aktualios tam tikros temos.
- Šeimos nuotraukos ir vaizdo medžiaga. Viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl senjorams verta naudotis socialiniais tinklais – tai galimybė peržiūrėti nuotraukas ir vaizdo medžiagą, kuria dalinasi šeimos nariai. Galimybę pasidalinti prisiminimais, socialiniai tinklai paverčia ranka pasiekiama!
- Artimųjų nuraminimas. Reguliariai tikrindamiesi savo „Facebook“ paskyrą, senjorai, ypač gyvenantys atskirai nuo savo artimųjų, perduoda žinią, kad jiems viskas gerai, ir taip nuramina artimuosius.
- Bendruomeniškumo puoselėjimas. Bendravimas, socialinis aktyvumas yra ypač svarbus senjorams, be to, tai sustiprina jų fizinę ir psichinę sveikatą. Net jeigu nėra galimybės dažnai išeiti iš namų, socialiniai tinklai leidžia bendrauti su bendraminčiais ir palaikyti socialinę sąveiką.
Šaltinis: http://www.ascseniorcare.com/