Straipsniai
Socialinių tinklų nauda senjorams
Tyrimų centro „Research Center“ atlikti tyrimai atskleidė, kad vyresnio amžiaus asmenys naudojasi socialiniais tinklais ženkliai dažniau nei bet kada anksčiau. Pastebima, kad tik 11 procentų 65 metų amžiaus ir vyresnių asmenų 2010 metais naudojosi socialiniais tinklais. Tačiau 2015 metais vykdytas tyrimas parodė, kad šis skaičius buvo daugiau nei tris kartus didesnis ir su kiekviena diena vis didėja.
Kaip senjorams geriau išsimiegoti naktį?
Miegas yra vienas iš svarbiausių veiksnių, darančių įtaką mūsų sveikatai ir gerovei. Geras nakties miegas leidžia išlikti žvaliems, pailsėjusiems ir pasiruošusiems priimti dienos iššūkius. Asmenims, sulaukusiems 65 metų amžiaus ir vyresniems, rekomenduojamas 7–8 valandų trukmės miegas kas naktį, siekiant užtikrinti tinkamą organizmo funkcionavimą. Senstant miego trukmės ir kokybės pokyčiai vyksta natūraliai, tačiau pasitaiko, kad senjorus ima kankinti tam tikri miego sutrikimai.
Muzikos terapija sveikatai ir gerai savijautai
Daugelis greičiausiai yra matę tokį vaizdo įrašą – vyresnio amžiaus vyras, kenčiantis nuo progresuojančios demencijos, susmukęs sėdi neįgaliojo vežimėlyje ir nereaguoja į aplinką. Kai slaugos namų darbuotojai įteikia jam ausines ir užleidžia žinomą praėjusių dešimtmečių muziką, jis tiesiogine prasme atgyja – išsitiesia, ima šypsotis, pradeda linksėti galvą ir judinti rankas bei nepriekaištingai uždainuoja dainas, kurių jis negirdėjo jau 40 metų.
Knygelių spalvinimas – terapinė nauda ne tik vaikams, bet ir senjorams
Ilgą laiką spalvinimas buvo laikomas tik vaikų užsiėmimu, leidžiančiu užimti mažuosius ir atsikvėpti tėvams bent trumpam. Tačiau pastaraisiais metais knygynus užplūdo suaugusiems skirtos spalvinimo knygelės, siūlančios naują pramogą.
Ar vitaminas D gali sumažina Parkinsono ligos riziką?
Mokslininkai nuolat ieško būdų, kaip sumažinti Parkinsono ligos riziką. Įsivaizduokime, jeigu Parkinsono ligos išvengti būtų galima labai paprastai, pavyzdžiui, kasdien vartojant vitamino D papildus? Moksliniai tyrimai, vykdyti per pastaruosius keletą metų, atskleidžia, kad visa tai išties gali būti realu.
10 privalumų, kuriais galime džiaugtis vyresniame amžiuje
Kiekviename gyvenimo etape susiduriame su pačiais įvairiausiais iššūkiais. Vis dėlto, sunkumai, iškylantys sulaukus brandaus amžiaus, neturėtų užgožti visų nuostabių šio gyvenimo tarpsnio aspektų.
Vienišų senjorų tykantys pavojai namuose
Šeimos visame pasaulyje žongliruoja tarp rūpinimosi savo vaikais, karjeros ir pagyvenusių tėvų priežiūros, stengiantis viskuo pasirūpinti savo jėgomis. Tačiau kartais prieinama riba, kai visa tai pareikalauja pernelyg didelių logistinių, finansinių ar emocinių resursų.
Skola tėvams: priežiūra ir globa senatvėje
Teigiama, kad demografinis visuomenės senėjimo pagreitis Lietuvoje yra tris kartus didesnis negu ES. Akivaizdu, kad socialinės priežiūros paslaugų senyviems žmonėms reikės vis daugiau.
Senjorų globa Lietuvoje: ilgos eilės ir pamažu besikeičiantys prioritetai
Slaugos ir globos paslaugų poreikis Lietuvoje pastaruoju metu auga ypač sparčiai. Vis daugiau lietuvių ryžtasi senus, pasiligojusius tėvus ar senelius patikėti profesionalų priežiūrai. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei šimtas ilgalaikę socialinę globą senyvo amžiaus asmenims teikiančių socialinės globos įstaigų.